Apple Watch alebo teda „inteligentné hodinky“ sa stali neoddeliteľnou súčasťou života mnohých ľudí. Skutočnosť, že ťa upozornia na to, že ti niekto volá alebo píše zrovna v momente, keď nemôžeš zareagovať rozhodne nie je na škodu. O ďalších prepracovaných funkciách ani nejdeme hovoriť. Apple Watch sú jednoznačne nabité hodinky.

Pokiaľ si však nováčikom a zatiaľ nemáš žiadne skúsenosti s Apple Watch a práve si si ich zakúpil, prípadne si nejaké dostal určite oceníš nasledujúce rady, čo treba spraviť hneď na úvod.

Rada číslo 1. – Aktualizuj si iOS v iPhone

Predtým než začneš so spárovaním hodiniek s iPhonom si skontroluj, či máš najnovšiu verziu iOSu. Ak máš, skvelé ! Môžeš sa pustiť do spárovania. Ak však nie, rozhodne si aktualizuj svoj iPhone na najnovšiu verziu iOS.

Ako aktualizovať ? Otvor si aplikáciu Nastavenia a potom prejdi na Všeobecné. Pokračuj na Aktualizácia softvéru a skontroluj, či je k dispozícii aktualizácia. Ak áno, stlač Stiahnuť a nainštalovať a postupuj podľa pokynov na inštaláciu.

Rada číslo 2. - Apple Watch spáruj so svojim iPhonom

Zapni si svoje nové hodinky. Urobíš to stlačením a podržaním bočného tlačidla vpravo. Urob tak, dokým sa ti nezobrazí biele logo Apple. Následne si hodinky nasaď na zápästie a skontroluj, či sa tvoj iPhone nachádza niekde na blízku. Ak ho máš v dostatočnej blízkosti mala by sa ti zobraziť správa „Na nastavenie týchto hodiniek Apple Watch použite svoj iPhone“. Potom stlač Pokračovať. Keď urobíš všetky tieto kroky, stačí keď už budeš postupovať podľa jednoduchých pokynov na spárovanie.

Rada číslo 3. – Nastaviť ako nové alebo obnoviť zo zálohy

V prípade ak si Apple Watch nikdy predtým nepoužíval tak by si si mal pri nastavovaní vybrať možnosť Nastaviť ako nové hodinky Apple Watch. Prihlás sa prostredníctvom tvojho Apple ID, nastav si prístupový kód a prispôsob si nastavenia.

Ďalšou z možností, ktorá sa dá spraviť je to, že ak si už nejaké Apple Watch používal predtým, môžeš si ich nastaviť zo zálohy. Takýmto spôsobom si uchováš všetky nastavenia a aplikácie, ktoré si doteraz používal.

Rada číslo 4. – Zvoľ si z ponuky ľubovoľný ciferník

Výber dizajnu ciferníka je možné vykonať aj na samotných hodinkách. Ako na to ? Dlhšie podrž predvolený ciferník a potom potiahni prstom doľava, kým neuvidíš Nový.

Dizajn ciferníku si však môžeš vybrať aj v iPhone. Ako na to ? Otvor si v iPhone aplikáciu Watch a prezri si možnosti na karte Face Gallery. Potom ti stačí už len vybrať.

Rada číslo 5. - Vždy najnovšia verzia watchOS

Rozhodne ti odporúčame, aby si si počas nastavovania aktualizoval watchOS. Ak tak však neurobíš môžeš ich aktualizovať aj neskôr, keď na to budeš mať čas a chuť. Spravíš to nasledovne: prejdeš do aplikácie Watch na iPhone, pokračuješ na Všeobecné a potom Aktualizácia softvéru. 

Rada číslo 6. – Ochráň svoje Apple Watch pred poškodením a znehodnotením

Pokiaľ si sa teda rozhodol zadovážiť Apple Watch, rozhodne si do toho investoval nemalé finančné prostriedky. Pretože sú Apple Watch drahším sortimentom na trhu a niečím rozhodne kvalitným, ani nerozmýšľaj nad tým, či si máš zadovážiť napríklad ochranné sklo na ciferník. Odpoveď je jednoznačne ÁNO ! Ďalšia investícia do ochrany tvojich hodiniek ti nesmie byť ľúto a rozhodne tým len získaš.