Často sa stretávame s tým, že naši zákazníci, ktorý si u nás kupujú ochranné sklá, ochranné kryty, či iné príslušenstvo pre ich zariadenie chcú okrem iného poradiť aj s tým, či je práve teraz vhodný čas na kúpu iPhonu, ktorý vyšiel naposledy. Nuž, naša odpoveď samozrejme vždy závisí od okolností, ktoré nám naši zákazníci povedia. Samozrejme, ak ho nevyhnutne potrebujú kvôli práci, škole alebo sa len jednoducho nevedia bez neho obísť, vtedy je najlepšie si zaobstarať iPhone, ktorý je pre jednotlivca najvhodnejší.

Ak však naši zákazníci alebo práve vy túžite po inovácii a nechcete si kupovať iPhone tesne pred uvedením nového modelu, tento článok vám povie, čo potrebujete vedieť.

Apple vydal novú žltú farbu pre iPhone 14 a iPhone 14 Plus. Neexistujú žiadne zmeny vo vlastnostiach ani cene, iba nová doplnková farebná možnosť.

iPhone 14 sa dodáva v štyroch variantoch: iPhone 14, iPhone 14 Plus, iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max. Najmenšia „mini“ veľkosť, ktorú sme videli predtým, bola nahradená 6,7-palcovým „Plus“ modelom, ktorý nie je Pro.

Štandardné modely iPhone 14 obsahujú mierne vylepšenia oproti iPhone 13, vrátane mierne lepšieho výkonu a fotoaparátov. Modely iPhone 14 Pro môžu odporučiť viac, vrátane vždy zapnutého displeja, nového prvku rozhrania prednej kamery „dynamický ostrov“ a lepších kamier (vrátane 48-megapixlovej širokouhlej kamery).

iPhone 14: Prečo by ste si mali kúpiť

  • Je to najnovší a najlepší iPhone – pravdepodobne vydrží najdlhšie, ak si chcete iPhone nechať čo najdlhšie, je to najrýchlejší, najlepší fotoaparát, najdlhšia výdrž batérie atď.
  • Spoločnosť Apple zvyčajne uvádza na trh nové telefóny iPhone v septembri (niektoré modely prichádzajú v októbri), takže telefón, ktorý si teraz kúpite, nemusí byť zastaraný.
  • RFOUR ponúka kompletné príslušenstvo pre všetky modely iPhone 14.
  • Ak nechcete čakať na nový iPhone viac ako šesť mesiacov, kúpte si iPhone 14.

iPhone 14: Prečo by ste mali čakať

Jediný skutočný dôvod, prečo vydržať čakať až do jesene tohto roku je iPhone 15. Môže byť drahší, ale očakávame veľa nových funkcií (najmä v modeloch Pro alebo potenciálnom novom iPhone 15 Ultra).