Všimol si si, že tvoj iPhone sa začal akosi rýchlo vybíjať aj napriek tomu, že niekedy nemáš čas ho celý deň chytiť do ruky ? Pravdepodobne je to výškou zdravia batérie.

Hneď takto úvodom musíme konštatovať, že batérie v mobilných zariadeniach nie sú nesmrteľné, ale majú určitú životnosť. V prípade, ak sa ich kapacita či výkon zníži, je potrebné ich vymeniť. 

iPhony disponujú lítium-iónovými batériami, ktoré jednoducho povediac chemicky starnú. Množstvo nabitia, ktoré dokážu udržať sa zmenšuje, čo má za následok kratší čas, kým bude potrebné zariadenie dobiť. 

Teraz ti povieme, ako si skontroluješ stav batérie na tvojom iPhone. Postup je nasledovný:

  1. Prejdi do aplikácie Nastavenia
  2. Prejdi do časti Batéria
  3. Vyber Zdravie batérie

Keď sa „prešťukáš“ týmito pokynmi, ktoré sme ti tu napísali, uvidíš číslo, pri ktorom je znak %. Toto číslo teda predstavuje zdravie tvojej batérie na iPhone. 

Maximálna výška batérie je 100 %. Tú však majú iba nové telefóny a časom táto kapacita klesne na 90 % alebo dokonca na 80 % a nižšie.

Čím väčšia je maximálna kapacita, tým lepšiu výdrž môžeš očakávať. To je dôvod, prečo úplne nový iPhone vydrží dlhšie ako starý iPhone. Udržiavanie stavu batérie tvojho iPhonu je dôležité, aby telefón vydržal dlhšie. Zdravá batéria znamená dobrý výkon a dobrú výdrž batérie.

Ako si udržiavať zdravie batérie ?

Dobrý stav batérie na tvojom iPhone si môžeš udržať pomocou niekoľkých jednoduchých krokov. Tieto tipy by mali byť užitočné bez ohľadu na to, či si si kúpil nový iPhone so 100 % stavom batérie, alebo používaš starší so zníženou kapacitou.

  1. Zapni si optimalizované nabíjanie batérie, ktoré spomalí starnutie batérie
  2. Keď sa tvoj iPhone nabíja, nezaťažuj ho ťažkými úlohami ako je napríklad hranie hier
  3. Drž svoj iPhone mimo dosahu priamych zdrojov tepla
  4. Snaž sa, aby si svoju batériu úplne nevybil
  5. Používaj kvalitné káble a adaptéry na nabíjanie 

Iphone je skvelý aj tým, že ak sa stav batérie výrazne zhorší, sám od seba ti v časti Zdravie batérie povie, že je čas na servis.