Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30,00 EUR a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
  • Štítky blogu

Osobný odber
ZADARMO
 
- ZOC MAX Žilina
predajňa JJkomiks pri kine
 
 
Doprava prostredníctvom:
 
 
 

  1. Úvod
  2. Blog
  3. IPHONE V CHLADNOM ZIMNOM OBDOBÍ
13.12.2022

IPHONE V CHLADNOM ZIMNOM OBDOBÍ

Nízke teploty našim mobilným zariadeniam škodia, ale to už všetci poznáme. Chodenie z tepla do zimy a zo zimy do tepla, následné rosenie, či vlhnutie určite nášmu zariadeniu nepridá.

Poďte sa s RFOUR pozrieť na to, prečo nízke teploty nerobia nášmu zariadeniu dobre a prečo v zime nemusí pracovať tak, ako by malo.

Určite ste sa aj Vy alebo Váš kamarát stretli s tým, že ste boli vonku v zime napríklad niekde na prechádzke, či lyžovačke a prišlo na to, že si potrebujete súrne zavolať. Vaše zariadenie však bolo vypnuté, nereagovalo na zapínanie, no pritom ste ho doma nabíjali na 100 %. Pýtali ste sa: „Čo sa to deje ?“ No v zásade je to jednoduché. V dôsledku nízkej teploty, v ktorom sa zariadenie nachádzalo sa samovoľne vyplo.

V prípade, ak ste sa nestretli priamo so samovoľným vypnutím v dôsledku zimy, možno ste sa stretli s tým, že stav batérie výrazne klesol z ničoho nič alebo Váš dotykový displej len z ťažka reagoval na dotyk. Za všetko môže práve nízka teplota.

Keďže sa náš e-shop www.rfour.sk zameriava na produkty určené pre Apple zariadenia, budeme aj tentokrát hovoriť o Apple produktoch a o ich správaní v chladnom období. Bezproblémová prevádzková teplota batérie pri Apple zariadení je od 0 stupňov do 35 stupňov. V tomto rozmedzí funguje štandardne a bez problémov.

Pokiaľ však používate Vaše zariadenie v nižšej teplote, začne sa pravdepodobne správať inak ako obvykle. Nízka teplota, v ktorej sa nachádza Vaše zariadenie spôsobí, že batéria sa rýchlo vybije alebo celé zariadenie sa vypne. Pokiaľ sa ho budete snažiť nabiť, nemusí sa vôbec nabiť, prípadne sa prestane nabíjať.

Ako teda predchádzať vypínaniu zariadenia v dôsledku nízkych teplôt?

  • Podľa svojich možností noste vždy svoje zariadenie schované tak, aby sa prirodzene zohrievalo. Teda buď vo vrecku nohavíc, či kabelke.
  • Po príchode do vnútorných priestorov dajte svoju zariadeniu čas, kým sa postupne adaptuje na izbovú teplotu.
  • Používajte ochranné sklo a ochranný kryt, ktoré vytvoria aspoň čiastočnú ochranu pred piamym chladom. 
Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi