Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 30,00 EUR a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
  • Štítky blogu

Osobný odber
ZADARMO
 
- ZOC MAX Žilina
predajňa JJkomiks pri kine
 
 
Doprava prostredníctvom:
 
 
 

  1. Úvod
  2. Blog
  3. RFOUR TI PRINÁŠA AKTUÁLNE NOVINKY ZO SVETA ELEKTRONIKY – JEDNOTNÁ NABÍJAČKA PRE VŠETKY ZARIADENIA ?!
12.12.2022

RFOUR TI PRINÁŠA AKTUÁLNE NOVINKY ZO SVETA ELEKTRONIKY – JEDNOTNÁ NABÍJAČKA PRE VŠETKY ZARIADENIA ?!

RFOUR TI PRINÁŠA AKTUÁLNE NOVINKY ZO SVETA ELEKTRONIKY – JEDNOTNÁ NABÍJAČKA PRE VŠETKY ZARIADENIA ?!

Jednotná nabíjačka pre všetky zariadenia...

Počuli ste už aj Vy o tejto novinke? Pretože my áno! Poďte sa dnes spoločne s RFOUR pozrieť na novinku, ktorá nás všetkých čaká.

Určite viete, že všetky zariadenia od Apple mali doteraz inú nabíjaciu koncovku ako napríklad zariadenia od  Huawei a pod. Iné koncovky majú napríklad aj fotoaparáty, slúchadlá, digitálne čítačky, myši k PC, atď.

Z vlastnej skúsenosti poznáte to, že na mobilný telefón, tablet, či notebook máte zakaždým inú nabíjačku. Toto už bude minulosťou a bude jednotná nabíjačka pre všetky tieto zariadenia, čo nám všetkým veľmi uľahčí život. Čím menej káblov, tým menej rozmotávania a strácania káblov, no nie?

Európsky parlament už dlhšie riešil otázku zjednotenia nabíjacích káblov pre všetky zariadenia. Teraz sa už však definitívne rozhodlo a od jesene 2024 budú musieť výrobcovia používať výlučne koncovku USB-C. Laptopov sa táto zmena bude týkať až od roku 2026.  Europoslanci takto rozhodli dňa 04.10.2022. Pozitívne hlasy za túto zmenu značne prevýšili tie proti.

Zavedenie jednotnej nabíjačky má byť veľkým prínosom pre naše životné prostredie, nakoľko budeme produkovať menej elektroodpadu. Rovnako tak, ako pre životné prostredie má byť táto zmena prínosom aj pre nás ľudí, ktorí v konečnom dôsledku máme ušetriť svoje financie. Pokiaľ si v budúcnosti budete chcieť zakúpiť nové zariadenie, tak sa budete môcť rozhodnúť, či si ho kúpite samotné alebo aj s nabíjačkou.

A čo na túto zmenu hovoríte Vy? 

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi